сайт священика Богдана            

Таїнства Хрещення та Миропомазання
      Хрещення — найперше Таїнство, таїнство духовного перенародження, яке звершується над людьми, що вступають до Христової Церкви. Про його значення Христос сказав Никодимові: «Істинно кажу тобі: хто не народиться від води й Духа, той не може ввійти в Царство Боже...» (Ів. 3, 5). Сам Ісус Христос хрестився від Іоана в Йордані.

       

      Кого хрестять, тричі занурюють або обливають водою. Хрещеник мусить бути вимитий, переодягнений в чисту одежу. До нього ставлять хресних батьків, які, як духовні батьки, приймуть його від купелі хрещення і мають навчати його жити по християнському. Ставиться купіль з водою, запалюються свічки. На аналої лежать св. Хрест і Євангеліє. Священик починає оголошення відповідними молитвами за хрещеника і заклинанням, себто призиванням Імені Божого на прогнання від хрещеника всіх диявольських підступів. Хрещеник тричі відрікається від сатани, від демонів його і від усіх діл його, тричі висловлює приєднання до Христа. Коли хрестять малих дітей, то хрестять їх по вірі їх батьків та кумів, а все потрібне промовляють за дитину куми.  
       

     Після того хрещеника помазують св. оливою на знак того, що він приліплюється до дерева — Церкви Христової. Освячується вода і хрещеника занурюють тричі в воду. Людина після виходу з купелі стає очищеною від гріхів. На знак цього на новоохрещеного одягається чиста біла одежина, а на шию надівають хрестик на знак того, що новоохрещений вже християнин. Таїнство св. Хрещення не може повторюватися, звершується лише один раз над однією людиною, бо духовне народження, як і тілесне, буває тільки раз. Тому й у Символі Віри говориться: «Визнаю одно Хрещення на відпущення гріхів»

       Миропомазання — християнське Таїнство прийняття дарів Святого Духа (мудрості, розуму, ради, мужності, знання, побожності та страху Божого) і обряд після прийняття Хрещення. Творячи знак хреста на чолі, ніздрях, устах, вухах, грудях, руках, ногах новопросвіченого священик помазує його св. миром та проказує при кожному помазуванні слова: «Печать дара Духа Святого». Воно звершується одразу після Хрещення.

       Для Хрещення необхідно мати:

1. Хрестик.
2. Крижму (біла тканина або рушник). 
3. 1 пляшка олії та 1 хлібина в рушнику.
4. Свічки.
5. Великий рушник

      Охрещуваного (ну) слід вдягти так, щоб можна було легко оголити груди, руки та стопи ніг. Присутні в храмі жинки мають бути з покритою головою. Мати охрещуваного (ної) може заходити до церкви лише по закінченні 40-денного очищення після народження дитини (після вводин).Обновлен 09 окт 2012. Создан 28 дек 2011ptpl.io.ua: Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кіровоград cerkva-snt.at.ua сайт диякона Ігоря Луцана bogoslov.cv.ua cerkva.te.ua Парафія св. пророка Іллі