сайт священика Богдана            

Правлячий архієрей




        

Архієпископ Тернопільський і Кременецький НЕСТОР (в миру Андрій Анатолійович Писик) народився 22 травня 1979 р. в смт. Підволочиськ Тернопільської області в родині службовців. В 1996 р. поступив на навчання в Київську Духовну Семінарію, після закінчення якої в 1999 р. продовжив навчання в Київській Духовній Академії. Завершив навчання в КДА в 2003 р. з присвоєнням вченого ступеня кандидата богослів’я за роботу «Досвід православної антропології в творіннях св. Отців та монашеській традиції». Того ж року призначений викладачем КДАіС.

   26 жовтня 2000 р. намісником Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря єпископом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм пострижений у чернецтво з нареченням імені Нестор – на честь преподобного Нестора Літописця. Того ж року рукоположений на ієродиякона, а 28 травня 2001 р. Святійшим Патріархом Філаретом рукоположений на ієромонаха. З 10 листопада 2003 р. – секретар Патріарха, з 22 лютого 2005 р. – намісник Свято-Феодосіївського монастиря м. Києва.

     Рішенням Священного Синоду від 28 лютого 2006 р. обраний на єпископа Тернопільського і Бучацького. Очолена Святішим Патріархом Філаретом архієрейська хіротонія відбулася 5 березня 2006 р. у Володимирському кафедральному соборі Києва.

 

    23 січня 2012 року, указом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета преосвященнійший Нестор, єпископ Тернопільський і Бучацький піднесений до сану АРХІЄПИСКОПА.

 

 

13 травня 2012 року згідно рішення синоду (Журнал №19 від 13.05.2012 п.2)призначений керуючим Тернопільсько-Кременецькою єпархією (за сумісництвом).
   
20 жовтня 2012 року згідно рішення синоду (Журнал №33 від 20.10.2012)призначений єдиним керуючим Тернопільсько-Бучацькою і Тернопільсько-Кременецькою єпархіями із титулом "Тернопільський, Кременецький і Бучацький". 
    
Із травня 2017 року рішенням Священного Синоду архієпископ Нестор очолив об’єднану Тернопільську єпархію з титулом 
архієпископ Тернопільський і Кременецький.
 
З 2012 по 2018 рік навчався в Чернівецькому Національному університеті ім. Юрія Федьковича. Здобув ступінь магістра філософії, захистивши роботу на тему «Гуманізм і віра в становленні філософії Відродження».
   
Удостоєний вищих церковних нагород:
– ордена Святого Юрія Переможця (14.12.2006 р.);
– медаллі “За жертовність і любов до України” (23.01.2015 р.);
– ордена Святих Кирила і Мефодія (23.06.2018 р.).

 

 

     Матеріал взятий з сайту Тернопільської єпархії



Обновлен 20 сен 2018. Создан 02 янв 2012



ptpl.io.ua: Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кіровоград cerkva-snt.at.ua сайт диякона Ігоря Луцана Hram.Lviv.Ua - православний веб-портал для молодої людини, яка шукає Бога, сенсу в своєму житті та відповіді на складні хвилюючі питання bogoslov.cv.ua cerkva.te.ua Парафія св. пророка Іллі