сайт священика Богдана            

Богослужіння у Велику п’ятницю: послідування часів Великої п’ятниці із зображальними
6 квітня 2018 року, у Велику п’ятницю, вранці, в університетському храмі Трьох Святителів було відслужено уставне богослужіння, а саме: послідування часів Великої п’ятниці із зображальними.

  Богослужіння очолив настоятель храму прот. Миколай Щербань у співслужінні клірика храму –  прот. Миколая Лагодичасвящ. Богдана Сливки – настоятеля парафії св. пророка Іллі м. Заліщики Тернопільської єпархії, свящ Юрія Хильчука – клірика Херсонської єпархії, студента Богословського відділення та диякона Ігоря Луцана – викладача Богословського відділення.

dscn9944_500

dscn9945_500_02

dscn9947_500_02

dscn9948_500_01

ДОВІДКА:

 
Сьогодні – Велика (страсна) п'ятниця – п'ятниця Страсного тижня. Християни присвячують цей день спомину про страждання, смерть Ісуса Христа на хресті, зняття Його з хреста та поховання.

Саме в п'ятницю напередодні свята Пасхи розіп'яли Ісуса Христа, тож цей день для православного віруючого є найскорботнішим у році, коли Церква згадує про страждання Ісуса Христа на хресті за людський рід.

Розп'яття на хресті колись було найганебнішою стратою. Такою смертю страчували розбійників, убивць, бунтівників і злочинних рабів. Окрім нестерпних болів у всіх частинах тіла і страждань, розп'ятий відчував страшну спрагу.

Віруючі люди цього дня нічого не їдять до виносу плащаниці з вівтаря на середину церкви; а це звичайно бувало близько другої години пополудні.

У Велику п'ятницю Божественна літургія не звершується, натомість звершуються часи Великої п'ятниці. У середині дня відправляється вечірня з чином виносу плащаниці. Велика п'ятниця – день суворого посту.

 

                bogoslov.cv.ua Создан 07 апр 2018ptpl.io.ua: Парафія святих апостолів Петра і Павла м. Кіровоград cerkva-snt.at.ua сайт диякона Ігоря Луцана Hram.Lviv.Ua - православний веб-портал для молодої людини, яка шукає Бога, сенсу в своєму житті та відповіді на складні хвилюючі питання bogoslov.cv.ua cerkva.te.ua Парафія св. пророка Іллі